У Верховній Раді був прийнятий Законопроект про вдосконалення правил паркування за європейським зразком. Нові правила дають можливість інспекторам поліції евакуювати транспортні засоби та виписувати штраф без присутності водія або власника авто.

Верховна Рада розглянула законопроект, який подали члени комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Він покликаний запровадити в Україні зручну і адекватну систему паркування транспортних засобів. Автори законопроекту переконані, що його основні принципи базуються на перевірених часом рішеннях, які використовуються в країнах Європейського союзу та інших державах.

Нові правила паркування вантажних і легкових автомобілів

Як будуть притягати до відповідальності?

Одне з нововведень полягає в тому, що порушення, вчинені водієм фіксуються за допомогою фотозйомки або відеофіксації. При цьому, інспектори зобов'язані виписати штраф і повідомити про це порушника, залишивши копію постанови на лобовому склі автомобіля.

Новий законопроект дає можливість інспекторам паркувального простору евакуювати автомобілі порушників.

Нововведення для легкового і вантажного транспорту

Умови евакуації

Обов'язковою умовою для евакуації є суттєва перешкода проїзду іншого транспорту. Що мається на увазі? Суттєва перешкода передбачає наступні ситуації:

  • транспортний засіб поставлено на проїжджій частині в два і більше рядів, на трамвайних коліях;
  • на пішохідних переходах і ближче 10 метрів від них з обох боків;
  • на зупинках громадського транспорту;
  • ближче 10 метрів від виїздів прилеглих територій і в місцях, в яких припаркований;
  • розглядаються ситуації, коли припаркований автомобіль загороджує для інших водіїв дорожні знаки та сигнали світлофора.

Парковка для габаритних машин

Чи стосується це водіїв вантажівок?

Також це стосується осіб, які займаються перевезеннями вантажів на габаритних машинах: вантажівках, контейнеровозах, зерновозах, тентованих машинах, рефрижераторах. Водіїв-вантажоперевізників пропонують штрафувати за розміщення машин на парковках, які не відповідають вимогам. Наприклад, за нічну стоянку в житловому кварталі. Ця ситуація особливо неприємна, коли справа стосується великої машини і перевезення вантажу. Для того, щоб не потрапляти в неприємні ситуації, пов'язані з халатністю непрофесійних водіїв, користуйтеся онлайн-сервісом Автогон . Досвідчені водії та надійна робота онлайн-сервісу позбавить вас від проблем на дорогах.